100. rocznica odzyskania niepodległości

8 i 9 listopada uczniowie obchodzili Święto Niepodległości. Dzieci, ubrane w stroje galowe i kotyliony, wzięły udział w akademii, w trakcie której klasa 5 d opowiedziała w krótkich scenkach najważniejsze wydarzenia z historii Polski, np. rozbiory, insurekcję kościuszkowską, powstanie Legionów Polskich we Włoszech, wybuch I Wojny Światowej i odzyskanie niepodległości.  Uczniowie z radością zaśpiewali piosenki patriotyczne, jak np. Warszawiankę czy Maszerują strzelcy. W akademii wzięli udział zaproszeni goście. Jednym z nich był pan Olejniczak, który przypomniał dzieciom zasługi mieszkańców Podolan dla odzyskania niepodległości oraz zaśpiewał piosenki patriotyczne.
O godz. 11.11 wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej i wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy przy flażoletowym akompaniamencie klas 2. Następnie uczniowie klas ósmych zatańczyli poloneza.