Category Archives: Konkursy

Wyniki ogólnopolskiego konkursu języka polskiego „Omnibus 2016”

KLASY 4

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w woj.

Ignacy Chrzanowski

4 b

1 m. w woj.,

1 m. w kraju

Laura Furmańczyk

4 c

5

Zuzia Ziurkowska

4 b

8

Bartek Kochanowski

4 b

10

Anna Dylak

4 c

13

Julia Patalon

4 c

16

 

KLASY 5

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w woj.

Paweł Lasecki

5 a

3

Maria Makieła

5 a

4

Małgosia Grzybowska

5 b

16

Gustaw Górecki

5 a

18

Wiktor Sakson

5 a

18

Zuzia Podgórska

5 a

22

Ada Michalak

5 b

22

 

Klasy 6

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w woj.

Kinga Lipkowska

6 b

10

Olga Salamonik

6 a

13

Paweł Zgoła

6 b

20

Kaja Klim

6 a

12

 

Wyniki konkursu Alfik Humanistyczny

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

„ALFIK HUMANISTYCZNY 2015”

 

KLASY 4

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w woj.

Laura Furmańczyk

4 c

4

Anna Dylak

4 c

8

 

KLASY 5

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w woj.

Małgorzata Grzybowska

5 b

7

Zuzanna Podgórska

5 a

13

Dawid Jachimowski

5 a

16

Ada Michalak

5 b

17

 

Klasy 6

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w woj.

Antonina Napierała

6 c

4

Olga Salamonik

6 a

8

Marta Noskowiak

6 a

9

Anna Pietrzak

6 a

12

Kornelia Balicka

6 c

19

 

I miejsce w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową

Konkurs „Żłóbek Wielkopolski” dla dzieci i młodzieży miasta Poznania i okolic organizowany jest od wielu lat przez Muzeum Etnograficzne.  Ma on na celu utrwalanie tradycji tworzenia szopek świątecznych z jej charakterystycznymi elementami osadzonymi w historii, kulturze i krajobrazie Wielkopolski.

W naszej szkole pracę konkursową wykonali uczniowie na zajęciach koła plastycznego: Anna Ostrowska, Zuzanna Jarmużek, Martyna Musiał, Antonina Zarębska , Alicja Kozłowska i Jadwiga Wesołowska.

Inspiracją wykonania szopki stały się rosnące w Rogalinie legendarne dęby o imionach: Lech, Czech i Rus, liczące sobie kilkaset lat i zaliczane do najstarszych w Polsce.

5 grudnia 2015r w Muzeum Etnograficznym. odbyło się uroczyste rozdanie nagród.

Zdobyliśmy I miejsce w kategorii klas IV- VI szkół podstawowych.

Opiekun koła plastycznego: Dorota Woźniak

szopka2015 006

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

 

6201

25 pkt.

6202

18 pkt.

6203

25 pkt.

6204

5 pkt.

6205

14 p.

6206

25 pkt..

6207

26 pkt.

6208

15 pkt.

6209

20 pkt.

6210

23 pkt.

6211

18 pkt.

6212

30 pkt.

6213

27 pkt.

6214

24 pkt.

6215

24 pkt.

6216

24 pkt.

 

Do etapu rejonowego przechodzą osoby, które uzyskały co najmniej 30 punktów. Etap rejonowy odbędzie się 7 stycznia 2015 r.

o godzinie 13.00 w wyznaczonej szkole.

Gratulujemy!

Konkurs czytelniczy „Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni…”

Już po raz trzeci uczennice naszej szkoły wywalczyły tytuł zwycięzcy i zajęły pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni…”. Konkurs składał się z dwóch części – pierwsza polegała na przygotowaniu krótkiej etiudy teatralnej nawiązującej do wybranej powieści Małgorzaty Musierowicz, w drugiej uczestnicy musieli rozwiązać szczegółowy test ze znajomości książek wchodzących w skład „Jeżycjady”.

W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych: Pola Kujaczyńska, Kamila Lefler, Alicja Panasiewicz, Olivia Wachowiak. Dziewczynki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem  przygotowywały się do konkursu, po kilka razy czytały powieści M. Musierowicz, napisały scenariusz przedstawienia, perfekcyjnie dopracowywały szczegóły występu. Dzięki temu okazały się bezkonkurencyjne i uzyskały maksymalną liczbę punktów.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa

IMG_0391 IMG_0393 IMG_0394 IMG_0407

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR 2015

Dnia 18 marca 2015 roku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR. Wzięli w nim udział uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASY CZWARTE

MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

1.

Gabriela Jankielewicz

4C

3

2.

Marta Krojec

4A

5

3.

Zofia Puzio

4C

7

4.

Maria Makieła

4A

16

5.

Jakub Szmania

4A

17

Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASY PIĄTE

MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

1.

Amelia Orłowska

5B

1 miejsce w województwie,

6 w kraju

2.

Mateusz Cetnarowicz

5A

2

3.

Laura Tabaczyńska

5B

3

4.

Anna Furmańczyk

5C

3

5.

Piotr Dylak

5A

5

6.

Kornelia Balicka

5C

6

7.

Małgorzata Krzeszowiec

5A

8

8.

Julia Borucka

5B

9

9.

Antonina Napierała

5C

12

10.

Anna Pietrzak

5A

15

11.

Jan Kochanowski

5A

15

12.

Monika Szczepańska

5A

16

13.

Dominika Kaik

5C

19

Lp.

IMIĘ I NAZWISKO

KLASY SZÓSTE

MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

1.

Oliwia Wachowiak

6C

1

2.

Katarzyna Olejniczak

6A

3

3.

Monika Kołodziejczyk

6A

12

4.

Julia Cichy

6B

19

 Serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu „Omnibus 2015”

PODAJEMY WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

JĘZYKA POLSKIEGO „OMNIBUS 2015”

klasy 4

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w woj.

Marysia Makieła

4a

1

Ada Michalak

4b

3

Kamil Szłapka

4b

12

Wiktor Sakson

4a

14

Małgosia Grzybowska

4b

19

Jakub Szmania

4c

25

klasy 5

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w woj.

Kinga Lipkowska

5b

5

Antonina Napierała

5c

7

Paweł Zgoła

5b

9

Marta Noskowiak

5a

24

Olga Salamonik

5a

25

klasy 6

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w woj.

Patrycja Kubiak

6a

4

Antonina Godlewska

6c

5

Olivia Wachowiak

6c

5

Pola Kosacz

6c

8

Kamila Lefler

6a

8

Pola Kujaczyńska

6b

10

Adam Gałęzowski

6a

11

Paulina Bartoszak

6a

17

Julia Sieracka

6a

20

Katarzyna Olejniczak

6a

23

Szymon Młynarek

6a

24

 

Wyniki konkursu ENGLISH ACE 2015

Dnia 11 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego: ENGLISH ACE 2015. W konkursie wzięło udział ok 60 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Tegoroczne zadania konkursowe ( a także testy z lat ubiegłych) wraz z prawidłowymi odpowiedziami dostępne są na stronie internetowej: http://www.mat.edu.pl.

Najlepsze wyniki uzyskali:

w klasach IV

Miejsce w szkole

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w województwie

1.

Klaudia Sroka

IV a

4

2.

Małgorzata Grzybowska

IV b

6

w klasach V

Miejsce w szkole

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w województwie

1.

Laura Tabaczyńska

V b

6

2.

Monika Szczepańska

Va

11

w klasach VI

Miejsce w szkole

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce w województwie

1.

Michał Młynarek

VI a

9

2.

Olivia Wachowiak

VI c

10

3.

Jakub Głowacki

VI b

16

4.

Zofia Różyńska

VI b

20

5.

Antonina Godlewska

VI c

20