Czerwiec w świetlicy

W pierwszym tygodniu czerwca wyruszyliśmy w ostatnią w tym roku szkolnym podróż po polskich krainach geograficznych, a mianowicie odwiedziliśmy Karpaty i Bieszczady. Poznaliśmy faunę oraz florę tych regionów, ich atrakcje turystyczne oraz rozmawialiśmy na temat kultury płynącej z gór.

Drugi tydzień czerwca upłynął nam pod hasłem polskich podróżników i odkrywców. Dowiedzieliśmy się kim jest odkrywca, a kim podróżnik. Poznaliśmy takie osobistości jak: Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, Kazimierz Fank,  Rudolf Weigl, Paweł Edmund Strzelecki, Aleksander Czekanowski, Benedykt Dybowski.

Kolejny tydzień czerwca to były rozmowy na temat zdrowia. Wspólnie zastanawialiśmy się, na czym polega zdrowe odżywianie oraz jakie są zasady higieny żywienia. Podkreśliliśmy wartość aktywności fizycznej jako warunku zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

W ostatnim tygodniu czerwca, kończącym kolejny rok szkolny, prowadziliśmy konwersacje o nadchodzących wakacjach, a szczególności o naszych planach na letni wypoczynek i wiążących się z tym przygotowaniach do wyjazdów. Przypominaliśmy o niebezpieczeństwach związanych z pobytem w różnych miejscach w czasie wakacji, a także o konsekwencjach niewłaściwego zachowania w czasie wakacyjnych zabaw. Podkreśliliśmy fakt, że obojętnie, gdzie się wybierzemy obowiązuje nas szacunek dla środowiska naturalnego i przestrzeganie obowiązujących na danym terenie zasad i regulaminów.

WP_20170530_15_09_02_Pro WP_20170619_13_10_02_Pro WP_20170619_13_12_30_Pro WP_20170619_15_09_13_Pro