Grudzień w świetlicy

Magię Świąt Bożego Narodzenia było czuć już na początku grudnia. W salach świetlicowych pojawiły się ozdoby świąteczne oraz ubrana przez dzieci choinka. Uczniowie włożyli dużo pracy, aby świetlica w której spędzają czas po lekcjach wyglądała przepięknie.

W grudniu dzieci dowiedziały się co to jest baśń oraz jakie elementy powinna zawierać. Wychowawcy świetlicy przedstawili uczniom postać Hansa Christiana Andersena i omówili jego twórczość. Dzieci poznały najbardziej znane baśnie: „Brzydkie kaczątko”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Królowa śniegu”, „Słowik”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Nowe szaty cesarza”, „ Dzikie łabędzie” „Calineczka”. 12grudnia miał miejsce konkurs, którego tematem było życie i twórczość duńskiego pisarza.

Podczas grudniowych zajęć dzieci przebywające w świetlicy poznały również zasady zdrowego żywienia. Na zajęciach została zwrócona uwaga na to, że bardzo ważne jest systematyczne jedzenie posiłków, bogatych we wszystkie składniki pokarmowe. Uczniowie dowiedzieli się, że zdrowie i racjonalne odżywianie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość i długość życia. Na koniec zajęć dzieci samodzielnie ułożyły swój przykładowy jadłospis