Komunikat Rady Osiedla Podolany

W związku z licznymi pytaniami Rodziców, informujemy, iż w bieżącym miesiącu rozpoczęła się przebudowa ulicy Krynickiej etap IV (przy przejściu przez tory z Podolan na Strzeszyn Literacki) oraz IIa (odcinek od ul. Nałęczowskiej do zakrętu w stronę szkoły). Środki na ten cel pochodzą z wygranego grantu na najlepsze inicjatywy osiedlowe.

Natomiast w ramach prac Aquanetu wkrótce przebudowany zostanie fragment ulicy Krynickiej od ul. Nałęczowskiej do ul. Zakopiańskiej wraz z wyniesionymi skrzyżowaniami, co powinno poprawić bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Aquanet będzie także inwestorem zastępczym budowy ulicy Dukielskiej wraz z miejscami parkingowymi  i chodnikiem, na co – dzięki Państwa głosom – zdobyliśmy środki w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2017. Opóźnienie w realizacji zadania wynikało z konieczności koordynacji budowy sieci wodociągowej z budową nawierzchni ulicy. Aktualnie został ogłoszony przetarg na to zadanie: http://www.aquanet.pl/aktualne-przetargi,n135,5681

Bardzo prosimy rodziców dowożących dzieci do szkoły o wyrozumiałość podczas prowadzenia prac. Rodzicom dzieci starszych podpowiadamy, że warto korzystać z zatok przy ul. Druskienickiej jako miejsc “kiss & ride”.

Całe lato trwały prace związane z zadaniem “Nowoczesne pracownie w SP62”, na które głosowaliśmy wspólnie w ramach PBO 2018. Wyposażone i całkowicie zmodernizowane zostały dwie pracownie komputerowe, zakupiono tablice interaktywne, roboty do nauki programowania i wiele, wiele innych pomocy naukowych. Dziękujemy za Państwa głosy, a Dyrekcji i pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie w realizację tego projektu.

27 września rozpocznie się kolejne głosowanie PBO 2019. Zachęcamy całe rodziny do oddawania głosów na zadania “Plażojada 2 – kontynuacja” oraz “PODOLANY Szkoła Podstawowa 62: boiska, malowanie, szafki”. Szczegóły podamy wkrótce na ulotkach.

Dziękujemy Radzie Rodziców SP62 za pomoc przy kolejnym grancie osiedlowym, w którym walczymy o środki na dokończenie odwodnienia wejścia do szkoły oraz remont boiska do siatkówki. Czekamy na wyniki konkursu.

Dzięki staraniom Dyrekcji Szkoły i Rady Osiedla przygotowana została koncepcja rozbudowy szkoły wraz z pomieszczeniami dla filii Biblioteki Raczyńskich. Zadanie znalazło się w budżecie Miasta na lata 2019-2021. Ze względu na dobro naszych dzieci, mamy nadzieję na szybkie rozpoczęcie prac i zwiększenie liczby sal w naszej szkole.

Elżbieta Sobkowiak
Przew. Zarządu Osiedla Podolany