Luty w świetlicy

Luty rozpoczęliśmy od przygotowań do Świetlicowego Konkursu o Poznaniu. Poznawaliśmy historię naszego miasta i legendy z nim związane. Oglądaliśmy też najważniejsze poznańskie obiekty, teatry i pomniki. Dowiedzieliśmy się również, kto szczególnie zasłużył się dla naszego miasta i okolic. Zapoznaliśmy się z dorobkiem wybitnych Wielkopolan, takich jak np. Edward Raczyński, czy Hipolit Cegielski. Zdobytą wiedzę mogliśmy sprawdzić podczas Świetlicowego Konkursu o Poznaniu.
Drugi tydzień lutego poświęcony był zwierzętom domowym. Rozmawialiśmy o naszych pupilach i ich zwyczajach.
W trzecim tygodniu poznawaliśmy różne sposoby mierzenia czasu. Rozmawialiśmy o kalendarzu oraz doskonaliliśmy odczytywanie godziny z zegara wskazówkowego.
Czwarty tydzień lutego poświęcony był kolejnemu tematowi związanemu z naszym świetlicowym hasłem roku. Poznawaliśmy legendy z naszego regionu – Wielkopolski, z okolic Gniezna takie jak “Legenda o wdowim groszu”, “Legenda o Popielu”,”Legenda o Piaście”czy okolic Kórnika „Legenda o Białej Damie” i „Legenda o rogalińskich dębach”.
Teraz czas zacząć wypatrywać pierwszych oznak nadchodzącej wiosny!