Maj w świetlicy

Wiosna w pełni a przyroda raczy nas cudownymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów- tylko jeden jest taki miesiąc – maj!

Dzieci inspirowały się jego pięknem, tworząc efektowne wazony ozdabiane metodą decoupage oraz układając z papieru truskawki.

Można dostrzec też wiosenne akcenty w pracach związanych z tygodniem europejskim naszej świetlicy. Na gazetce pięknie prezentują się wieże Eiffla oraz stworzone metodą kolażu prace przedstawiające różne państwa Europy.

Podczas zajęć związanych z bezpieczeństwem w internecie dzieci zapoznały się z filmami edukacyjnymi z tego zakresu. Później wykonały wesołe owieczki, które były bohaterkami obejrzanych filmów.

W tygodniu bohaterów ulubionych książek nasi wychowankowie zrobili zabawne Misie Paddingtony z rolek oraz bardzo ładne zakładki do książek z motywem kota.

Niedźwiadki można podziwiać na świetlicowym parapecie. Tuż obok nich dumnie stoją duże słonie z papieru a na naszej półce leżą kolorowe pudełeczka ozdobione koniczynkami i gwiazdkami. W drugiej sali na tablicy witają nas wesołe żabki przyozdobione kokardką. Dzieci zrobiły je z płyt CD oraz kolorowego papieru.

26 maja to Dzień Matki. W naszej świetlicy dzieci doskonale o tym święcie pamiętały i chętnie wykonały kartki dla swoich Mam. Następnie wypełniły ich wnętrze pięknymi życzeniami i wręczyły jako prezent.

20150520_153526

DSC_0172

DSC_0204 DSC_0211

DSC_0226 DSC_0267

DSC_0229 DSC_0239 DSC_0261

IMG_2099