Marzec w świetlicy

Początek marca upłynął nam na dyskusjach na temat bohaterów naszych ulubionych książek. Próbowaliśmy między innymi udzielić odpowiedzi na pytanie na czym polega fenomen Biura Detektywistycznego Lassego i Mai, a także przypominaliśmy sobie niezwykłe przygody Mikołajka.

W drugim tygodniu marca kolejny raz wyruszyliśmy w podróż po Polsce, zatrzymując się tym razem na terenach Niziny i Wyżyny Śląskiej. Dowiedzieliśmy się nie tylko jakie rośliny tam rosną, czy też jakie żyją zwierzęta, ale również poznaliśmy atrakcje, które koniecznie powinny znaleźć się na mapie naszych wakacyjnych wojaży.

Trzeci tydzień marca z kolei obfitował w rozmowy na temat zwierząt domowych. Zastanawialiśmy się wspólnie, czy są one naszymi przyjaciółmi, czy raczej uciążliwymi domownikami. Analizowaliśmy sens słów Małego Księcia: „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”

W czwartym tygodniu marca przywoływaliśmy wiosnę. Przypomnieliśmy sobie jakie są jej oznaki, a także jakie zmiany w przyrodzie pojawiają się wraz z przyjściem tej pory roku. Nie mogliśmy też  nie wpaść z wizytą do wiosennego ogrodu, poznając liczne kwiaty tam rosnące.  21 marca przypada pierwszy dzień wiosny. Nie obyło się zatem bez konkursu. Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Wiosna budzi przyrodę do życia” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wpłynęło mnóstwo pięknych prac, dlatego wybór był trudny. Udało nam się jednak wyłonić zwycięzców.  Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!.

Wraz z końcem miesiąca ponownie obraliśmy kurs na krainy geograficzne Polski, odwiedzając Sudety i Góry Świętokrzyskie. Gościliśmy w Parkach Narodowych i Krajobrazowych, znajdujących się na tych terenach, a także dyskutowaliśmy o tym, jak należy zachowywać się podczas wędrówek górskich.

Obraz 044 Obraz 045