Marzec w świetlicy

Początek marca upłynął nam na dyskusjach na temat bohaterów naszych ulubionych książek. Próbowaliśmy między innymi udzielić odpowiedzi na pytanie na czym polega fenomen Biura Detektywistycznego Lassego i Mai, a także przypominaliśmy sobie niezwykłe przygody Mikołajka.

W drugim tygodniu marca kolejny raz „nakręcaliśmy się na zdrowie” zgłębiając tajniki pracy dentystów, a także debatując na temat lęków, związanych z pobytem w szpitalu czy też z koniecznością otrzymywania zastrzyków.

W trzecim tygodniu marca przywoływaliśmy natomiast wiosnę. Przypomnieliśmy sobie jakie są jej oznaki, a także jakie zmiany w przyrodzie pojawiają się wraz z przyjściem tej pory roku. Nie mogliśmy też nie wpaść z wizytą do wiosennego ogrodu, poznając liczne kwiaty tam rosnące.

Czwarty tydzień marca z kolei obfitował w rozmowy na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Próbowaliśmy przypomnieć sobie, jakie są symbole tego wiosennego święta, na czym polegają przygotowania w domach dzieci, a także zastanawialiśmy się czy zajączek wielkanocny, przynoszący prezenty naprawdę istnieje.