O szkole

Szkoła Podstawowa nr 62 mieści się w dwupiętrowym budynku wolnostojącym. Klasy I-III mają zajęcia na osobnym piętrze.

Szkoła posiada nowoczesną salę gimnastyczną z zespołem boisk trawiastych oraz plac zabaw dla dzieci młodszych. We wrześniu 2011 roku na terenie szkoły, dzięki inicjatywie Rady Osiedla Podolany, została otwarta przestrzeń rekreacyjna, w skład której wchodzi boisko do piłki ulicznej oraz siłownia zewnętrzna. Przed szkołą znajdują się zadaszone wiaty rowerowe. W maju 2015 roku powstał nowy plac zabaw dla dzieci. W 2017 roku z funduszy PBO powstały dwa nowe boiska do piłki nożnej i piłki ręcznej, a w roku 2018 również dzięki PBO w szkole powstały nowoczesne pracownie: fizyczna, biologiczna, geograficzna, chemiczna oraz komputerowe.
W pogodne dni dzieci spędzają duże przerwy na świeżym powietrzu, dysponujemy bowiem dużym, ogrodzonym terenem.
W klasach I jest 5 oddziałów, w klasach II – 4 oddziały, w klasach III – 4 oddziały, w klasach IV – 5 oddziałów, w V- 4 oddziały, w VI – 4 oddziały, VII – 3 oddziały i w VIII 5 oddziałów.

W Szkole obowiązuje nauka dwóch języków obcych – języka angielskiego i niemieckiego. Ponadto prowadzona jest wymiana z berlińską szkołą.

Wszystkie klasy wyposażone są w komputery z dostępem do Internetu oraz w rzutniki multimedialne.
Uczniowie objęci są opieką pedagogiczną, psychologiczną i pielęgniarską.
W szkole zapewnia się dzieciom możliwość korzystania z obiadów, które są przygotowywane na miejscu. Szkoła uczestniczy w programie ”Pij mleko” oraz „Owoce i warzywa w szkole”
Szkoła otwarta jest w godzinach 6.00 -21.00. Świetlica jest czynna od godziny 6.30 – 17.00. Lekcje rozpoczynają się o 8.00.

W szkole panuje bardzo miła atmosfera. Bardzo duży nacisk kładziemy na pracę wychowawczą, której istotnym elementem jest wychowanie patriotyczne.
Ogromne znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo naszych uczniów, dlatego cały budynek szkolny oraz boiska objęte są monitoringiem.