Projekt edukacyjny dla klas II ,,Od grosika do złotówki”

Od stycznia do grudnia 2019 r. w klasie 2b i 2d będzie realizowany projekt ,,Od grosika do złotówki”. Projekt koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu:

  • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, a także przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji najmłodszych.

                                                                                                                         Koordynator:

Maria Cieślak,

Monika Sosnowska.