Spotkanie z panem Mirosławem Chudy

Rada Rodziców informuje, że w ramach realizacji projektu Stowarzyszenia św. Urszuli, w które to zaangażowanych jest kilku rodziców naszej szkoły 10 października odwiedził naszą szkołę pan Mirosław Chudy (sportowiec i społecznik) i poprowadził spotkanie z uczniami klas drugich oraz 5a, 6a, 7c, 8b na temat przezwyciężania ograniczeń przy realizacji swoich pasji. Na spotkanie Pan Mirek przywiózł swój sprzęt do szermierki i opowiadał dzieciom o karierze sportowej.
Dzieci były zachwycone tym spotkaniem, ale największy entuzjazm wzbudził u przedstawicieli starszych roczników. Bardzo żałujemy, że z powodu ograniczeń czasowych p. Mirka nie udało się zorganizować spotkania ze wszystkimi klasami dlatego planujemy zapraszanie kolejnych gości.
Poniżej załączamy kilka najważniejszych informacji na temat Pana Mirka zaczerpniętych ze strony  powiatu wrzesińskiego. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do lektury całego artykułu oraz odsyłamy do strony FB https://www.facebook.com/maszpasje/
„Mirosław Chudy od pewnego czasu bierze udział w spotkaniach motywacyjnych w przedszkolach i szkołach w całej Polsce. Wszędzie, gdzie się pojawia, zostawia dobrą energię i przesłanie, że niepełnosprawność i ograniczenia mamy głównie w głowach i to od nas zależy, jak potoczy się nasze życie.
W młodości Mirosław Chudy – wówczas utalentowany sportowiec (trenował sporty obronne), aktywny towarzysko, mający w kieszeni indeks na AWF – jadąc rowerem uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego złamał kręgosłup i doznał silnego paraliżu. Ma niesprawne nogi oraz częściowo ręce. Mimo to jest bardziej aktywny niż niejeden pełnosprawny. Jak przyznaje, początkowo myślał, że po wypadku uda mu się wrócić do formy. Gdy okazało się, że nie, zaczął szukać alternatywy i trenować szermierkę na wózku. Był członkiem kadry narodowej szermierzy na wózkach w latach 2003-2010. Jako szermierz zwiedził wiele zakątków świata. Ma na swoim koncie liczne sukcesy i medale, a jako największe osiągnięcie wskazuje brązowe medale we florecie i w szpadzie w Pucharze Świata w Atlancie.”