Spotkanie z przedstawicielem Wojskowej Straży Pożarnej

W marcu uczniowie klas drugich  mieli niebywałą okazję i… myślę, że frajdę spotkać się z przedstawicielem Wojskowej Straży Pożarnej, p. Krzysztofem Perkiewiczem. Już sam strój i pomoce niezbędne, aby przeprowadzić niezwykle ciekawą pogadankę oraz szkolenie z niesienia pierwszej pomocy, wywołały u dzieci szczery zachwyt ( wiadomo- każdy chłopiec marzy, by zostać strażakiem). Pan Krzysztof nie tylko ciekawie opowiadał, ale też pokazał uczniom właściwe zachowanie podczas wypadku, wykazał potrzebę znajomości telefonów alarmowych, sposoby angażowania otoczenia podczas udzielania pierwszej pomocy oraz przeprowadził ćwiczenia na fantomie. Te ostatnie szczególnie cieszyły się zainteresowaniem, gdyż każdy z uczniów mógł samodzielnie poćwiczyć sposoby udzielaniania pomocy, właściwych zachowań, jak również dowiedzieć się o wyposażeniu apteczki nie tylko samochodowej. Taka pogadanka i pokaz z pewnością na długo zostaną w pamięci dzieci, a przeprowadzane cyklicznie na pewną utrwalą raz zdobyte umiejętności. Spotkanie z P. Krzysztofem Perkiewiczem zbiegło się również z marcowymi szkoleniami pracowników szkoły z udzielania pierwszej pomocy. Były to świetnie przeprowadzone zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne ćwiczenia z fantomem. Pamiętajmy, że najważniejsze są pierwsze cztery minuty od wypadku, a każda próba podjęcia akcji ratunkowej daje poszkodowanemu szansę przeżycia!