Spotkanie z twórcą komiksów Witoldem Tkaczykiem

W środę 5 grudnia w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z Witoldem Tkaczykiem –  grafikiem, scenarzystą i rysownikiem komiksowym, wydawcą, krytykiem, założycielem Zin Zin Press, jurorem Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi, autorem i  współautorem  wielu  komiksów   o   tematyce historycznej (m.in. 1956: Poznański Czerwiec, 1940 Katyń – Zbrodnia na nieludzkiej ziemi, Dziś Powstanie. Opowieść graficzna o Powstaniu Wielkopolskim).
Uczniowie poznali sposoby tworzenia komiksów, drogę od  pomysłu do pojawienia się ich na wydawniczej półce. Nasz gość zaciekawił uczniów anegdotami na temat Powstania Wielkopolskiego i jego historii.

Na zakończenie spotkania p. Tkaczyk w podziękowaniu otrzymał kolaż komiksowych rysunków wykonanych przez uczniów klas siódmych na lekcjach plastyki p. Doroty Woźniak.

Justyna Lewandowska, Dariusz Pućka