Świąteczny grudzień

Mijający grudzień jak zwykle w naszej szkole minął … mikołajkowo! Już od 6 grudnia witał wszystkich świątecznym wystrojem zarówno sal lekcyjnych, jak i szkolnych korytarzy. Chcąc zrobić niespodziankę św. Mikołajowi, w dniu jego imienin klasy drugie do świątecznych przebojów przed swoimi lekcjami wesoło pląsały witając tego długo oczekiwanego gościa. Aby tradycji stało się zadość  zostały wystawione przez klasy drugie w szkolnej auli jasełka dla zaproszonych Gości- rodziców, rodzeństwa i dziadków.Jak łatwo się domyślić  brawom nie było końca. Pięknie zabrzmiały pastorałki i kolędy, zaś mali aktorzy wspaniale odtworzyli liczącą sobie ponad dwa tysiące lat historię narodzenia Dzieciątka Jezus. Uwieńczeniem mikołajkowego grudnia były klasowe Wigilie, czyli spotkanie z Gwiazdorem, kolędy i świąteczny poczęstunek. Na stołach królowały czekoladowe pierniczki, mandarynki, dzielono się opłatkiem, było gwarno i wesoło! Wspomnieć należy też uczniów witających śpiewem kolęd, w holu wchodzących uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły. Wszędzie w ostatnim dniu, tuż przed Świętami rozbrzmiewał śmiech, było gwarno i wesoło, a otrzymane prezenty i składane życzenia były miłym uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia. Po Świętach powitał nas nowy 2019 rok. Życzmy więc sobie zdrowia, powodzenia i wielu okazji do radości, a ósmoklasistom powodzenia na egzaminach wieńczących ich naukę w Szkole Podstawowej!