Święto Niepodległości

Niedawno minęła setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie mogło zabraknąć i w naszej szkole wielu ciekawych przedsięwzięć upamiętniających to jakże doniosłe wydarzenie. Wszystkim akcjom towarzyszyło hasło -STO WYDARZEŃ NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI. Poza specjalnie przygotowanymi  klasowymi gazetkami ,na szkolnych korytarzach pojawiły się przygotowane przez całą społeczność szkolną – uczniów, ich rodziców i nauczycieli dekoracje i prace plastyczne. Nie zabrakło też w auli naszej szkoły specjalnie przygotowanych uroczystości dla klas 1-3 oraz 4-8, które mieli okazję obejrzeć zaproszeni specjalnie na tę okazję goście. W tygodniu poprzedzającym 11 listopada również uczniowie klas 1-3 brali udział w różnych ,, patriotycznych” akcjach . Klasy pierwsze – 100 kotylionów na stulecie niepodległości, klasy drugie -100 zagadek na stulecie, a klasy trzecie prace plastyczne przygotowane wraz z rodzicami-,,Polska w oczach dziecka”. W piątek 9 listopada w każdej polskiej szkole o godz. 11.11 zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego śpiewany przez całą szkolną społeczność, w naszej szkole przy muzycznym akompaniamencie pianina i flażoletów, na których z ogromnym zaangażowaniem zagrały dzieci z klas drugich. Ale i najstarsi uczniowie sprawili nam ogromną niespodziankę wykonując pięknego poloneza do muzyki Wojciecha Killara, do którego to chodzonego przygotowani zostali przez nauczycieli wychowania fizycznego. Piękne i doniosłe wydarzenie połączyło nas we wspólnym działaniu sprawiając nam wszystkim wiele satysfakcji i wzruszających momentów.