Szlachetna paczka

SZLACHETNA PACZKA

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się
do szkolnej akcji Szlachetnej Paczki i wspierali nas w działaniu.

W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62
w Poznaniu wraz z rodzicami i nauczycielami dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Koordynacją działań na terenie szkoły zajęły się nauczycielki: p. Maria Cieślak, p. Agnieszka Woryma, p. Agata Kowalska, p. Monika Sosnowska,
p. Aneta Kozłowska.

Pod koniec listopada z internetowej bazy danych została wybrana
rodzina Pani Małgorzaty (46 l.) samotnie wychowującej syna Oskara (15 l.)
i córkę Liliannę (12l.). Przez dwa tygodnie wspólnie z naszymi uczniami,
ich rodzicami i nauczycielami zbieraliśmy dary. Każdego dnia prezentów przybywało. Były to artykuły spożywcze, środki chemiczno -higieniczne, mikser, żelazko, kołdra, poduszki, odzież, przybory szkolne i zabawki. Uczniowie starszych klas zbierali także do puszek datki pieniężne. W sumie ze szkoły wyjechały 22 paczki z darami. Rodzina była bardzo szczęśliwa i niezwykle zaskoczona ilością pakunków. Za uzbierane fundusze – 3 500 zł – zakupiono potrzebny rodzinie opał oraz odzież.

Wszyscy jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania przyczyniły się
do tego, że obdarowana rodzina uwierzyła w Magię Świąt, a Nowy Rok zacznie się dla niej spokojnie i szczęśliwie. Raz jeszcze gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

p. Maria Cieślak, p. Agnieszka Woryma, p. Agata Kowalska, p. Monika Sosnowska
i p. Aneta Kozłowska