Szlachetna Paczka

Wzorem ubiegłego roku, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”. W dniach 22.11 – 03.12.  odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych, chemicznych, higienicznych, przyborów szkolnych oraz pieniędzy przeznaczonych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej przez nas rodziny.     

Tym razem pomożemy rodzinie pani Sylwii.                                                                                   

Opis rodziny: Pani Sylwia (40 l.) wraz z najstarszym synem Przemkiem (22 l.) wychowuje trójkę młodszych dzieci: Tomka (19 l.), Pawła (16 l.) i Marcina (10 l.). Obecnie rodzina utrzymuje się z pensji najstarszego syna Przemka, który pracuje jako magazynier. Dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny wynosi 318zł. Tomek szkoli się na lakiernika i dorabia na różnych praktykach i pracach dorywczych. Paweł, mimo dziecięcego porażenia mózgowego świetnie gotuje i chce się kształcić w tym kierunku. Marcin jest rosnącym artystą, ogromną frajdę sprawia mu malowanie i prace plastyczne. Pani Sylwia, która łączy całą rodzinę, scala ich wzajemne relacje i cały czas szuka nowych rozwiązań polepszenia sytuacji materialnej.

Najważniejsze potrzeby rodziny:

  1. Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach.
  2. Środki czystości i artykuły higieniczne: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.
  3. Pomoce szkolne: Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Kredki, Plastelina.
  4. Odzież: P. Sylwia kurtka zimowa dłuższa rozmiar M.

Przemek – spodnie dresowe, jeansy ze ściągaczem przy nogawkach rozmiar L, bluza rozmiar L, T-shirt rozmiar L, kurtka zimowa L.

Tomek – adidasy i halówki na w-f rozmiar: 42, spodnie dresowe, jeansy ze ściągaczem przy nogawkach rozmiar 30/32, T-shirt rozmiar S czarne lub niebieskie, bluza rozmiar M.

Paweł – adidasy, półbuty zimowe rozmiar 42, spodnie dresowe rozmiar M, T-shirt rozmiar M/L.

Marcin – adidasy i tenisówki na w-f rozmiar 33, skarpetki, spodnie dresowe rozmiar

130cm.

  1. Wyposażenie mieszkania: 5 kompletów – kołdry, pościeli i ręczników dużych kąpielowych, 2 koce, 2
  1. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Szafa ubraniowa z półkami, 3x fotele rozkładane – obecnie chłopcy śpią we 4 na 2 łóżkach ( normalne standardowe łóżka nie zmieszczą się do mieszkania, miejsce jest jedynie na rozkładane fotele).
  2. Inne potrzeby: Farby na wilgoć, grzyb.
  3. Szczególne upominki: Marcin – Lego Star Wars, P. Sylwia – wizyta u fryzjera, Przemek – krzesło na kółkach, Paweł – przybory do gotowania, Tomek – strój rashguard do trenowania sztuk walk.

   Zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

  1. Maria Cieślak, p. Joanna Pioterek, p. Agnieszka Woryma.