Szlachetna Paczka

Wzorem ubiegłych lat nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”. W dniach 23.11 – 07.12. odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych, chemicznych, higienicznych oraz pieniędzy przeznaczonych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej przez nas rodziny.
Historia Rodziny Pani Małgorzaty (46 l.) syna Oskara (15 l.) i córki Lilianny(12 l.).
Pani Małgorzata wychowuje dzieci samotnie od śmierci męża, która miała miejsce kilka lat temu. Ma dwójkę dorastających dzieci w wieku szkolnym, które chciałyby się rozwijać i realizować swoje marzenia. Aby to mogło się ziścić, rodzina wspiera się w życiu codziennym. Brakuje im jednak godnego miejsca zamieszkania. Działają w tym kierunku, aby się przeprowadzić do nowego lokum. To wymaga jednak czasu i środków. Obecne warunki mieszkaniowe są bardzo trudne. Rodzina mieszka w jednym pokoju, stan techniczny budynku jest bardzo zły. Ściany rozpadają się. Mało jest miejsca i przestrzeni dla dorastających dzieci. Po odliczeniu kosztów na życie na osobę zostaje rodzinie ok. 680 PLN. Rodzina ma duże wydatki związane z ogrzewaniem domu, na opał idą 4 tony rocznie węgla, to koszt około 420 PLN na miesiąc.

Piękno Rodziny
Mimo zdarzeń losowych, rozpadu domu, śmierci najbliższego członka rodziny, Pani Małgorzata dzielnie walczy o godny byt dla dzieci i siebie. Łączy ich bardzo silna więź, troszczą się o siebie i pomagają sobie w spełnianiu codziennych obowiązków. Walka Pani Małgorzaty o to, by stworzyć dzieciom lepsze warunki mieszkaniowe jest niewyobrażalna. To bardzo budujące i godne podziwu. Każdy mógłby się znaleźć w takiej sytuacji, ale nie każdy ma tyle wiary oraz siły, aby stawić czoła codzienności.
Córka Lilianna lubi czytać, opiekuje się kotem Psikusem i maluje. Oskar gra w piłkę i jest pasjonatem geografii, potrafi wyrecytować wszystkie kraje i ich stolice na pamięć.

Najważniejsze potrzeby rodziny:

1. Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach.
2. Środki czystości i artykuły higieniczne: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.
3. Przybory szkolne: Zeszyty, kredki, bloki, przybory do pisania.
4. Odzież: p. Małgorzata – kurtka zimowa – rozmiar L, sweter zimowy – rozmiar L, dłuższy do bioder, nie golf, spodnie całoroczne – rozmiar – XL, bluzki z długim rękawem – rozmiar L/XL.

5. Potrzeby rodzinny: Opał – zbliża się zima, a rodzina nie posiada opału ani środków na zakup. Kołdra 180×200, ręczniki.

6. Szczególne upominki: p. Małgorzata: używany robot kuchenny do robienia ciast.
Oskar: piłka nożna do gry, Lilianna: np. gra typu La Cucaracha lub gra „Mów tak
albo nie” lub książka „Dziewczynka z gór”.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

p. Maria Cieślak, p. Agnieszka Woryma, p. Agata Kowalska, p. Monika Sosnowska i p. Aneta Kozłowska.