Szlachetna paczka – podziękowanie

Składamy serdeczne podziękowania

wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły,

którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do szkolnej akcji Szlachetnej Paczki

i wspierali nas w działaniu.

       W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62 w Poznaniu wraz z nauczycielami i rodzicami dołączyli do  akcji Szlachetna Paczka. Koordynacją akcji

 w szkole zajęły się nauczycielki  – p. Maria Cieślak, p. Monika Sosnowska,  p. Joanna Pioterek i p. Agnieszka Woryma.
       Pod koniec listopada z internetowej bazy danych została wspólnie wybrana rodzina –
Pani Małgorzata (31 l.) wraz z mężem Pawłem (42 l.) i trójką dzieci: Bartoszem (2 l.), Dawidem (9 l.) i Wiktorią (7 l.).
      Przez dwa tygodnie wspólnie z naszymi uczniami, ich rodzicami i nauczycielami zbieraliśmy dary. Każdego dnia prezentów przybywało. Były to artykuły spożywcze, środki chemiczno – higieniczne, odzież, przybory szkolne i zabawki, a w klasach starszych również pieniądze.  Za uzbierane fundusze   – 144 9,69 zł –  zakupiono  odzież i obuwie zimowe, pościel, koce, kołdry , poduszki, środki czystości, wymarzone przez dzieci prezenty związanez ich zainteresowaniami. Do rodziny trafiła również pralka, którą podarowali rodzice jednego z naszych uczniów. W sumie ze szkoły wyjechało 56 paczek z darami.  Z opisu wolontariuszki wiemy, że rodzina była szczęśliwa i niezwykle zaskoczona  ilością wniesionych pakunków.  

 

         Wszyscy jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania przyczyniły się do tego,

że obdarowana rodzina uwierzyła w Magię Świąt, a Nowy Rok zacznie się dla niej spokojnie  

i szczęśliwie.
                                Raz jeszcze gorąco  dziękujemy wszystkim darczyńcom!

                                       Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!


mgr Maria Cieślak
mgr Joanna Pioterek
mgr Agnieszka Woryma
mgr Monika Sosnowska.

Drodzy Darczyńcy!

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Rodzina była w wielkim szoku, gdy do ich mieszkania wchodziło kilku wolontariuszy z paczkami. Małżeństwo nie spodziewało się takiej ilości paczek. Sąsiedzi również byli bardzo zdziwieni i z ciekawością wyglądali i obserwowali, co się dzieje. Wszyscy mieszkańcy i wolontariusze tonęli we łzach. Dzieci biegały i krzyczały z radości. Po wniesieniu wszystkich paczek dzieci zabrały się za rozpakowywanie ich. Dziadkowie również byli zaskoczeni ilością i jakością paczek. Pani Gosia z wrażenia zapomniała jak się pisze i nie była w stanie wyrazić swojej wdzięczności i radości.

IMG-0729
Co chce przekazać wolontariusz?
Jestem ogromnie wdzięczna, że dzięki Wam mogłam być częścią tak wspaniałej chwili w życiu tej rodziny. Nigdy wcześniej nie przeżyłam czegoś takiego. Jest to dla mnie bardzo ważne i szczerze z całego serca bardzo dziękuję! Życz wszystkiego dobrego, zdrowych i pogodnych świąt!
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Brak słów, które są w stanie powiedzieć, jacy jesteśmy wdzięczni. Nasza radość jest nie do opisania. Bardzo, bardzo dziękujemy!

                                                                                             Dziękujemy!
                                                              Zespół SZLACHETNEJ PACZKI