Wrzesień w świetlicy

Skończyły się już wakacje, przywitaliśmy nowy rok szkolny. Jak zwykle, w naszej świetlicy nie zabrakło atrakcji dla dzieci.

W pierwszym tygodniu września skupiliśmy się na wdrożeniu świetlicowego ABC – czyli zasad panujących w świetlicy. Dzieci bardzo szybko je przyswoiły i obiecały ich przestrzegać. Wspólnie ustaliliśmy również definicję słów „kultura” oraz „kulturalny”. Przypomnieliśmy sobie, jakie znamy „magiczne słowa”, kiedy należy ich używać oraz dlaczego są tak ważne dla każdego z nas.

Tydzień drugi obfitował w tematy związane z bezpieczeństwem zarówno tym w szkole, jak i w domu, czy też na placu zabaw lub szkolnej wycieczce. Uczniowie oglądali krótkie filmy dydaktyczne, następnie wspólnie je omawialiśmy. Uczyliśmy się znaków drogowych oraz zasad uczestnictwa w ruchu drogowym.

W trzecim tygodniu odwiedziła nas Pani Jesień. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci ochoczo opowiadały o tym, jakie dary przynosi nam ta pora roku oraz co można z nich przyrządzić. Zastanowiliśmy się również wspólnie, jakie zmiany widać na zewnątrz, co dzieje się z dniem i nocą, jak zmienia się pogoda. Podczas zabaw na placu dzieci zbierały kasztany i podziwiały jesienne liście.

Ostatni tydzień września to w świetlicy temat: woda i powietrze – dwa żywioły i ich znaczenie w życiu człowieka. W tym tygodniu przeprowadzaliśmy różne doświadczenia, których występowały woda oraz powietrze. Zajęliśmy się także poznawaniem takich zjawisk pogodowych, jak: tajfun, huragan, tsunami, itp. Dzieci poznały również czym jest skala Beauforta i w jakim celu się ją stosuje.

Oczywiście, dzieci wykonywały dużo prac plastycznych, zdjęcia niektórych z nich zamieszczamy poniżej. Nie zabrakło także świetnych zabaw na placu przy szkole oraz tych z kolegami i koleżankami w salach. Pomimo końca wakacji, dzieci w naszej świetlicy cieszą się z powrotu do szkoły!

22450417_10210069691874609_1063196727_o dav dav dav dav dav dav dav parasoli i kropelki WP_20170920_14_29_01_Pro WP_20170920_14_29_05_Pro WP_20171013_13_35_15_Pro