Wrzesień w świetlicy

Po upalnym lecie nadszedł wrzesień, a wraz z nim liczne wyzwania, czekające w nowym roku szkolnym.

W pierwszym tygodniu września dzieci chętnie dzieliły się swoimi przeżyciami, których doświadczyły podczas wakacyjnych miesięcy. Ponadto przypomnieliśmy sobie zasady, obowiązujące w świetlicy, a także poznaliśmy nowe hasło, przyświecające Naszej pracy w roku szkolnym 2018/2019: „Historia Polski w legendach.” Nie mogliśmy pominąć również licznych dyskusji, poruszających kwestii Naszego bezpieczeństwa w szkole
i w domu.

Drugi tydzień września z kolei obfitował w poznawanie nowych legend, związanych z historią Polski, zwłaszcza tych, dotyczących Pomorza, a w szczególności Pomorza Gdańskiego i Kaszub. Z wypiekami na twarzy wsłuchiwaliśmy się w opowieści o Lwach Gdańskich, czy też o tym jak powstały Kaszuby.

W trzecim tygodniu września natomiast przywoływaliśmy jesień. Przypomnieliśmy sobie jakie są jej oznaki, a także jakie zmiany w przyrodzie pojawiają się wraz z nadejściem tej pory roku. Nie mogliśmy też nie wpaść z wizytą do  jesiennego ogrodu, sadu, czy też lasu, zwracając szczególną uwagę na to, jakie dary możemy tam odnaleźć wrześniową porą.

Tydzień zagadek, rebusów, łamigłówek, krzyżówek i gier planszowych – to temat przyświecający Nam w ostatnim tygodniu września. Chętnie ćwiczyliśmy Nasz umysł, grając nie tylko w różne, powszechnie wszystkim znane gry, takie jak szachy, warcaby, czy młynek, ale poznając również nowe, w tym również wymyślane przez Nas samych. Dzięki zagadkom, rebusom i łamigłówkom, uśmiech nie schodził Nam z twarzy.