Wrzesień w świetlicy

Witaj nowy roku szkolny!

Wakacje dobiegły końca. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi letnimi wspomnieniami w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego.

Dla wielu dzieci pierwszy dzień szkoły był również pierwszym w ich życiu. Aby ułatwić im zapoznanie się z życiem szkolnym świetlicę odwiedziła mądra sowa, która opowiedziała uczniom wiele ciekawych historii i starała się przekazać wiedzę na temat bezpieczeństwa w szkole. Po tych zajęciach dzieci wykonały kolorowe sowy z papieru.

Bezpieczeństwo jest ważne również w drodze do szkoły. Poznawaliśmy zasady ruchu drogowego na wesoło. Aby utrwalić wiadomości i rozwinąć umiejętności techniczne, dzieci wykonały znaki drogowe.

Wspólnie ustaliliśmy zasady panujące w świetlicy i zgodnie podpisaliśmy swoimi dłońmi nasz świetlicowy kontrakt.
 

"Podróże małe i duże" – tak brzmi tegoroczne hasło pracy naszej świetlicy szkolnej. W trakcie roku szkolnego dzieci będą poznawać ciekawe wiadomości na temat wszystkich kontynentów świata.

Pierwszym, który uczniowie poznali była Australia. Zaciekawiły nas zwyczaje Aborygenów, zwierzęta spotykane tylko na tym kontynencie Dzieci wykonały kolorowe bumerangi, chętnie ozdabiały je za pomocą różnych technik plastycznych. Miś koala i kangury to ulubieńcy dzieci wśród australijskich zwierząt. Dzieci z zapałem stworzyły niedźwiadki z talerzyków, zrobiły wspinające się misie na rurkach do napojów oraz wykonały skaczące kangury.

Jesteś tym co jesz – uczniowie brali udział w zajęciach na temat zdrowego odżywiania. Dzielili produkty spożywcze na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia. Wykonywały również pracując w grupach "talerze zdrowego śniadania" oraz wyklejały piramidę zdrowia korzystając z reklamowych zdjęć produktów spożywczych. Rozmawialiśmy także na temat witamin owoców i warzyw. Następnie dzieci stworzyły wesołe owoce z papieru.

Wraz z mijającymi tygodniami jesień coraz bardziej ukazuje swoje oblicze. Podczas zajęć na temat jesiennej pogody dzieci wykonały barwne, kolorowe parasole z papierowych foremek do babeczek.

Piękne dary jesieni, jej ciepłe barwy, zmiany w naturze stanowią wspaniałą inspirację do ciekawych prac plastycznych. Dzieci wykonały szereg takich prac, które można podziwiać w naszej świetlicy: wiewiórki niosące szyszki, spacerujące jeże, wesołe chmurki, liściowe ludki, wazony z bukietami liści, figurki z darów jesieni.

DSC_0579 DSC_0590 DSC_0591 DSC_0592 DSC_0621 IMG_2144 IMG_2174 IMG_2175 IMG_2179 IMG_2180