Wywiady z nauczycielami

nauczycielka

Czego dowiedzieliśmy się z wywiadów przeprowadzonych przez uczniów

z Nauczycielami naszej szkoły ?

Większość zapytanych Nauczycieli najbardziej lubi kolor niebieski.

Nasi Pedagodzy gustują w kuchni  włoskiej. Pan Dyrektor Wojciech Melosik jest smakoszem spaghetti, a Pani Iwona Filipowska najbardziej lubi pizzę, szczególnie tę, którą sama przyrządza. Pan Krzysztof Piterek preferuje risotto z warzywami.

Na tradycyjną kuchnię polska stawiają: Pani Woźniak, miłośniczka klusek z kapustą oraz Pani Agata Kowalska, która na deser jada swój ulubiony sernik!

Kuchnia sezonowa jest specjalnością Pani Sylwii Maliszewskiej. Jesienią przyrządza ona przepyszne i zdrowe dania z dyni.

Nasi Nauczyciele to prawdziwi miłośnicy zwierząt. Prawie wszyscy zapytani mają w domu pupila. Piesek Pani Tuszyńskiej wabi się Figa, a królik Bazyli. Ukochanymi zwierzątkami Pani Filipowskiej były: świnka morska Klaudyna oraz kot Fox. Pupilem Pana Krzysztofa Piterka jest pies rasy bernardyn. Pozostali zapytani również kochają zwierzęta. Miłośnikiem psów jest Pan Wojciech Melosik, za to Pani Maliszewska bardzo lubi koty.

Zapytani przedstawiciele Grona Pedagogicznego bardzo lubią sport.

Pan Wojciech Melosik przyczynił się do rozwoju sportu w naszej szkole – treningi piłki  nożnej oraz siatkówki !

Pani Iwona Filipowska najbardziej lubi  siatkówkę,  jazdę na nartach oraz jazdę na rowerze.  Pan Piterek jest oczywiście fanem piłki nożnej.

Pani Dorota Woźniak przyjemność czerpie z jazdy na rowerze.

Pani Katarzyna Tuszyńska i Pani Agata Kowalska również chętnie spędzają aktywnie swój wolny czas, choć nie jest to konkretnie określona dyscyplina sportowa.

Pani Sylwia Maliszewska oprócz pływania i jazdy na rowerze, aktywnie spędza czas uprawiając ogród.

Ulubione przedmioty szkolne naszych Nauczycieli:

– dla Pani Tuszyńskiej oczywiście przyroda, dlatego będąc dzieckiem chciała zostać naukowcem !

– Pan Piterek najbardziej lubił matematykę, choć od zawsze marzył o pracy trenera.

– Pani Agata Kowalska językiem niemieckim zafascynowała się już w szkole podstawowej , a zawód nauczyciela zawsze wydawał się jej interesujący.

– Pani Sylwia Maliszewska lubiła matematykę, a najbardziej interesowała się historią, jednak ostatecznie wybrała informatykę, aby sprostać wymaganiom współczesnego świata. Od zawsze chciała być nauczycielem.

– Pan Wojciech Melosik lubił historię, a będąc dzieckiem chciał zostać gwiazdą rocka lub dobrym piłkarzem.

Naszych Pedagogów pasjonują podróże. Najwięcej o swoich wrażeniach opowiedziała Pani Agata Kowalska, która zauroczona jest niemieckim miastem Heidelberg. Ta pełna uroku miejscowość nad rzeką Neckar była dla niej prawdziwym odkryciem.  Pani Kowalska wspomina jak wielkie wrażenie zrobił na niej przepięknie oświetlony o zmroku zamek Heidelberger Schloss oraz Stary Most Alte Brücke.

Kilka ciekawostek:

– Ulubioną książką z dzieciństwa Pani Agaty Kowalskiej są „Dzieci z Bulerbyn”

– Znak zodiaku Pani Sylwii Maliszewskiej to Koziorożec.

– Pani Katarzyna Tuszyńska najbardziej lubi spędzać wakacje nad Morzem Śródziemnym lub na działce w Kiekrzu.

– Pani Iwona Filipowska najbardziej lubi słuchać Eminem

– Pani Danuta Woźniak najbardziej lubi muzykę POP.

Wszyscy Nauczyciele zgodnie orzekli, że lubią pracę z dziećmi oraz szkołę, w której uczą !!!