bip
logo

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Poznaniu

Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu

herb

Szlachetna Paczka 2023

Wzorem ubiegłych lat nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”. W dniach 22.11 – 11.12. odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych, chemicznych, higienicznych oraz pieniędzy przeznaczonych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej przez nas rodziny.

Historia Rodziny Pani Agaty (41 l.), synów Mateusza (18 l.) i Jana (13 l.).
Pani Agata wraz z dwoma dorastającymi synami tworzy bardzo kochającą i wspierającą się rodzinę. Po odejściu ojca chłopców (około rok temu), jak sami zaznaczyli – atmosfera w domu się zdecydowanie ociepliła. Jednak przyczyniło się to do znacznego pogorszenia ich sytuacji materialnej. Pani Agata pracuje na umowę zlecenie, jednak nie jest to praca w pełnym wymiarze godzin. Wynika to z nawrotu choroby nowotworowej, która znacznie ją osłabia. Na szczęście wkrótce planowana jest operacja, dzięki której guzy zostaną wycięte. Jednak po operacji panią Agatę będzie czekał długi okres rekonwalescencji, podczas którego nie będzie miała żadnych dochodów. Najstarszy syn – Mateusz – przyjął na siebie rolę głowy rodziny, aby odciążyć mamę. Tuż po zakończeniu szkoły średniej zrezygnował z dalszej nauki i podjął pracę, aby móc zasilić rodzinny budżet. Wspiera też panią Agatę w codziennych obowiązkach. Janek jeszcze uczęszcza do szkoły podstawowej, wkrótce będzie musiał podjąć trudne wybory dotyczące jego przyszłości. Jednak trudna sytuacja domowa sprawiła, że utracił kontakt z kolegami i potrzebuje wsparcia, żeby móc znów odnaleźć radość z drobnych dziecięcych przyjemności.

Najważniejsze potrzeby rodziny:

Wyposażenie mieszkania:
3 komplety: kołdra 160×200, poduszka 40×60 i powłoczki, ręczniki kąpielowe.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:
Suszarka do włosów, komplet sztućców.

Żywność trwała: herbata zwykła i owocowa, kasza, cukier, konserwy mięsne, rybne, kawa rozpuszczalna, płatki czekoladowe, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.
Środki czystości i artykuły higieniczne: płyn do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący hipoalergiczny, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów.

Odzież i obuwie.
p. Agata
kurtka (zimowa) rozmiar 6XL, ciemny kolor, puchowa,
spodnie rozmiar 4XL, leginsy i dresy, czarne,
bluzki rozmiar 4XL, różnorodne,
piżama (zimowa) rozmiar 4 XL, długi rękaw, dwuczęściowa,
buty zimowe rozmiar: 40 (botki za kostkę, ocieplane brązowe lub czarne)
Mateusz
bluzki rozmiar: M, z krótkim rękawem, młodzieżowe.
Janek
spodnie rozmiar: M, jeansy i dresy, stonowane kolory,
bluza rozmiar: S, młodzieżowa, stonowane kolory
bluzki rozmiar: S, młodzieżowe
skarpetki (zimowe) rozmiar buta 44, długie skarpetki

Szczególne upominki:
p. Agata: Czerwony portfel.
Mateusz: Perfumy o delikatnym zapachu.
Janek: Głośnik przenośny Bluetooth.
Największym marzeniem Mateusza jest możliwość zrobienia prawa jazdy, żeby wozić mamę do szpitala i na rehabilitację.

Razem możemy sprawić, że marzenia się spełnią!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

p. Maria Cieślak, p. Agnieszka Woryma, p. Agata Kowalska

Skip to content