bip
logo

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Poznaniu

Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu

herb

I mistrzostw w szachach szkoły podstawowej SP62

19. maja br. odbył się turniej o Mistrzostwo Szkoły w Szachach. W turnieju wzięło udział 40 uczniów, a niektórzy musieli przebijać się do turnieju głównego przez eliminacje. Walka o tytuł była niezwykle zacięta do ostatniej 8 rundy. A pierwsza trójka osiągnęła taki sam wynik punktowy – po 7 zwycięstw. Ostatecznie po 4 godzinach walki Mistrzem Szkoły został Maks Daroszewski z klasy 4a. Wśród uczniów klas 1-3 najlepsza okazała się Hanna Janaszak z klasy 1a, a wśród dziewcząt jej siostra Amelia Janaszak z klasy 4d. Dla najlepszych przewidziane są nagrody, puchary i dyplomy, które zostaną wręczone uroczyście na koniec roku szkolnego.

Klasyfikacja końcowa:
Kategoria OPEN – Mistrz Szkoły

 1. Maks Daroszewski kl.4a
 2. Maciej Baca kl.7 b
 3. Amelia Janaszak kl.4 d
 4. Leon Napierała kl.6 c
 5. Stanisław Rojek kl. 7c
 6. Krół Maksymilian kl. 8a

Kategoria uczniów klas 1-3

 1. Hanna Janaszak kl.1 a
 2. Filip Belge kl.3 d
 3. Jan Sójecki kl.3 d
 4. Ksawier Korcz kl.1 a
 5. Oliwier Korcz kl.1 a
 6. Tomasz Czekała kl. 3 b

Kategoria dziewcząt:

 1. Amelia Janaszak kl.4 d
 2. Hanna Janaszak kl.1 a
 3. Michalina Derda kl.4 b

Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy uczestnikom i do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: Wenancjusz Ślusarczyk

Skip to content