I mistrzostw w szachach szkoły podstawowej SP62

19. maja br. odbył się turniej o Mistrzostwo Szkoły w Szachach. W turnieju wzięło udział 40 uczniów, a niektórzy musieli przebijać się do turnieju głównego przez eliminacje. Walka o tytuł była niezwykle zacięta do ostatniej 8 rundy. A pierwsza trójka osiągnęła taki sam wynik punktowy – po 7 zwycięstw. Ostatecznie po 4 godzinach walki Mistrzem Szkoły został Maks Daroszewski z klasy 4a. Wśród uczniów klas 1-3 najlepsza okazała się Hanna Janaszak z klasy 1a, a wśród dziewcząt jej siostra Amelia Janaszak z klasy 4d. Dla najlepszych przewidziane są nagrody, puchary i dyplomy, które zostaną wręczone uroczyście na koniec roku szkolnego.

Klasyfikacja końcowa:
Kategoria OPEN – Mistrz Szkoły

1. Maks Daroszewski kl.4a
  2. Maciej Baca kl.7 b
  3. Amelia Janaszak kl.4 d
  4. Leon Napierała kl.6 c
  5. Stanisław Rojek kl. 7c
  6. Krół Maksymilian kl. 8a

Kategoria uczniów klas 1-3

1. Hanna Janaszak kl.1 a
  2. Filip Belge kl.3 d
  3. Jan Sójecki kl.3 d
  4. Ksawier Korcz kl.1 a
  5. Oliwier Korcz kl.1 a
  6. Tomasz Czekała kl. 3 b

Kategoria dziewcząt:

1. Amelia Janaszak kl.4 d
  2. Hanna Janaszak kl.1 a
  3. Michalina Derda kl.4 b

Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy uczestnikom i do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: Wenancjusz Ślusarczyk