bip
logo

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Poznaniu

Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu

herb

Jak się robi film animowany? – wizyta w TV Studiu Filmów Animowanych w Poznaniu

W ramach zajęć dodatkowych „W stronę człowieka” 26 maja uczennice i uczniowie mieli możliwość poznać „od kuchni” powstawanie filmu animowanego – zarówno metodą tradycyjną poklatkową pod kamerą, jak i komputerowo.  

W trakcie wizyty w TV Studiu Filmów Animowanych zobaczyli projekty postaci, rysunki, lalki, scenografie tworzone różnymi metodami, przyglądali się pracy i objaśnieniom animatorów, a nawet była okazja do stworzenia ruchu skrzydeł łabędzia za pomocą piasku na czarnym bristolu.  

Wszystko to było możliwe dzięki Pani Ewie Sobolewskiej – producentce filmowej, która z pasją opowiadała o tajnikach sztuki filmowego opowiadania i tworzenia historii obrazem oraz oprowadzała naszą grupę po pomieszczeniach studia.  

Na koniec obejrzeliśmy produkcje zrealizowane w tym studiu filmowym: Len w reżyserii Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz (unikatowa autorska technika animacji malarskiej farbami olejnymi na płótnie bezpośrednio pod kamerą) oraz jedną z Bajek z królestwa Lajlonii Leszka Kołakowskiego: Opowieść o największej kłótni.

Anna Weronika Grala 

Skip to content