bip
logo

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Poznaniu

Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu

herb

Ogólnopolski projekt artystyczny SŁOWOTWORY

W maju uczniowie dwóch klas: 5c i 4b uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie SŁOWOTWORY. Pani Agnieszka Krajewska – animatorka kultury oraz koordynatorka wielu przedsięwzięć kulturalnych – zaprosiła do twórczego zmierzenia się z zadaniem, które polegało na wymyśleniu słów, budzących ich pozytywne uczucia i ujęciu ich w ciekawej graficznie formie.                           

Zanim jednak przystąpili do twórczych zmagań, zapoznali się z efektami pracy dwóch projektów „10 najważniejszych słów” Agnieszki Krajewskiej oraz „Pozytywnik – akcja uwalniania dobrych uczuć” Beaty Marcinkowskiej. To dało im sposobność do rozmowy o współczesnym świecie, sposobach komunikacji, miejscu słowa w przestrzeni społecznej oraz możliwościach artystycznego wyrazu.  

Działania młodych ludzi były bardzo żywe i pełne różnych zwrotów akcji, a efekty na drewnianych chmurkach można zobaczyć na ścianach w różnych miejscach naszej szkoły. Wystarczy się dobrze przyjrzeć i już można podziwiać talent i kreatywność autorek i autorów.  

                                               Anna Weronika Grala

Skip to content