bip
logo

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Poznaniu

Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu

herb

Osiągnięcia naszych uczniów

Dnia 2 marca 2024 odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 9 uczniów z całego województwa wielkopolskiego.

Naszą szkołę reprezentowała Zosia Kałek z klasy 8b, która zajęła trzecie miejsce w województwie i po raz kolejny zdobyła tytuł finalisty, a tym samym za szczególne osiągnięcia otrzymała dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej.

Zagadnienia konkursowe obejmowały obszerny zakres leksykalno-gramatyczny. Uczniowie w części pisemnej musieli również wykazać się szczegółową znajomością kultury, historii i geografii krajów niemieckiego obszaru językowego natomiast w części ustnej prezentowali swoje umiejętności komunikacyjne.

Cieszymy się bardzo z poziomu, jaki Zosia reprezentuje, z Jej zaangażowania i wysiłku włożonego w przygotowanie się do konkursu. Życzymy Jej dalszych sukcesów, powodzenia i radości z nauki języka niemieckiego.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content